Patarimai ieškantiems baldų virtuvės erdvei

Patarimai ieškantiems baldų virtuvės erdvei

Virtuves baldai
Ko reikia, kad virtuvė būtų patogi naudojimuisi ir graži? Į šiuos klausimus jums gali atsakyti profesionalūs dizaineriai ir projektuotojai. Jiems virtuves baldai yra puikiai žinomi. Labai svarbu, kad jie būtų ilgaamžiai bei atitiktų poreikius. Be to, būtina parengti tinkamą baldų projektą.
Viena iš virtuvės zonų yra skirta įvairių daiktų saugojimui. Tai stalčiai ir spintelės. Priklausomai nuo jūsų gamybos įpročių ir poreikių jų gali būti daug arba mažai. Kai kurie svarsto, kad gali apsieiti be stalčių. Tai didelė klaida. Bent keli stalčiai virtuvėje tiesiog būtini. Juose labai patogu laikyti dažnai naudojamus namų apyvokos daiktus ar maisto produktus, pavyzdžiui, stalo įrankius, pjaustymo lenteles, prieskonius, kruopas ir pan. Spintelės turi būti taip pat patogiai suplanuotos. Dabar dažnai viršutinės spintelės daromos iki lubų. Taip yra ne tik dėl gražaus estetinio vaizdo ar vietos išnaudojimo, bet ir dėl to, kad ant viršutinių spintelių mes įprantame laikyti įvairius daiktus, kurie neturi savo vietos, o tai nepatinka preciziškos tvarkos mėgėjams. Be to, ant aukštų spintelių nesikaupia dulkės. Taigi, ir švaros mėgėjai išlošia.
Kita labai svarbi zona yra skirta darbui. Joje esantys virtuves baldai ir buitinė technika labai svarbi. Tinkamai numatyta vieta, kuri bus skirta šaldytuvui ir šaldikliui, orkaitei, kaitlentei ir plautuvei užtikrins patogų naudojimąsi virtuve. Svarbūs ir tinkami atstumai tarp aukščiau išvardintų šios zonos objektų. Ne mažiau svarbus ir stalviršis. Tiksliau jo aukštis. Jis parenkamas pagal dažniausiai virtuvėje maistą gaminančio žmogaus ūgį bei reikalavimus. Pavyzdžiui, žemo ūgio namų šeimininkei per aukštai esantis stalviršis bus nepatogus, vargins rankas, pečius ir nugarą. Taip pat nutiks ir tam, kuris yra aukšto ūgio, tačiau stalviršis žemas. Darbo zonoje ne mažiau svarbus ir tinkamas apšvietimas. Nepakanka šviestuvo virtuvės palubėje. Tinkamai suprojektuotas apšvietimas virš stalviršio dalies, ant kurios gaminamas maistas – labai geras sprendimas.
Tai pagrindiniai patarimai, kurie padeda tinkamai suprojektuoti virtuvę. Ši patalpa turi būti kuo paprastesnė. Šiuolaikiniai sprendimai leidžia sukurti tokią erdvę, kokios norisi. Vis dėl to, patariama nesusižavėti itin moderniais sprendimais, kurie dažnai pateikiami madingiausiuose žurnaluose. Jie skirti patraukti dėmesį. Verčiau rinktis paprastesnius sprendimus. Virtuvės baldus projektuojantys specialistai išmano visas subtilybes. Jie kuria tokią virtuvę, kuri ne tik ilgai džiugins namų šeimininkus, bet ir bus patogi maisto ruošimui. Tai nelengva užduotis, tačiau tikrai įgyvendinama.

Naudingos informacijos bei patarimų galima rasti ir ČIA.

Tekstas suredaguotas ir įkeltas: 2015-03-21

Taip pat skaitykite: