Fizinių asmenų bankroto administratoriai sulaukia vis daugiau norinčių bankrutuoti

Fizinių asmenų bankroto administratoriai sulaukia vis daugiau norinčių bankrutuoti

Lietuvoje pradėjo veikti fizinių asmenų bankroto įstatymas. Galime save vadinti tikraisiais demokratijos šalininkais, nes norime, kad kuo daugiau asmenų būtų mokūs ir jų neslėgtų dideli skolų gniaužtai.

Fizinių asmenų bankroto administravimas — viena iš šio proceso dalių. Administratoriaus prireiks kiekvienam asmeniui, kuris nuspręs paskelbti bankrotą. Žinoma, praktikos kaip viską greitai ir efektyviai galima atlikti dar trūksta. Ji formuojasi ir bankroto administravimo paslaugas teikiantys asmenys į savo darbą žiūri pakankamai atsakingai, nes jų suformuota patirtis puikiai tiks, kai bankroto procesą reikės tobulinti.

bankroto-administavimas-vilnius

Dažnai asmenys nori sužinoti, kaip atrodo bankroto administratoriaus darbas. Kai teismas iškelia bankroto bylą, administratorius surenka bankrutuojančio asmens kreditorių reikalavimus, juos perduoda tvirtinti teismui. Jis dalyvauja ir plano rengimo procese. Protingai ir teisingai parengtas planas nurodo, kaip bus patenkinti kreditorių reikalavimai ir kiek laiko prireiks asmens mokumui atkurti. Bankroto planą privalo patvirtinti teismas, o tada administruojantis asmuo prižiūri, kad planas būtų vykdomas tinkamai, rūpinasi asmens turto pardavimo klausimais, konsultuoja bankrutuojantį asmenį dėl tinkamo plano vykdymo.

Akivaizdu, kad bankroto administratorius dabar atlieka ne tik mechaninius veiksmus, bet jam tenka teikti ir konsultacijas, kuriose kartais tenka užimti ir psichologo pareigas, nes bankroto procedūra ne visada bus maloni bankrutuoti nusprendusiam asmeniui.

Fizinio asmens bankroto įstatymas buvo priimtas dar 2012 metais, bet įsigaliojo tik 2013 metų kovo 1 dieną. Taip pat paminėtina, jog įstatymas taikomas fiziniam asmeniui, kurio pagrindinių turtinių interesų vieta yra tik Lietuvos Respublikoje. Patį bankroto procesą gali inicijuoti tik fizinis asmuo, kai tampa nemokus, t.y. kai nebegali įvykdyti skolinių įsipareigojimų, kurių terminai jau suėję ir jų suma viršija 25 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas minimaliąsias mėnesines algas.

Lietuvoje fizinių asmenų bankrotui buvo uždegta žalia šviesa. Visas procesas turi trukti ne ilgiau nei 5 metus, o nepakeliamų skolų slegiamas asmuo turi pats nuspręsti, kad vienintelis kelias iš šios keblios padėties yra bankrotas. Bankroto administratoriaus paieškos yra svarbus žingsnis, nes su šiuo asmeniu teks dirbti ne vienus metus. O administratoriaus pasirinkimas yra liberali procedūra, nereikia bijoti domėtis ir surasti tuos asmenis, kurie geriausiai atstovaus bankrutuojančio asmens interesus.

Straipsnis patalpintas: 2014-11-17