Undinėlė vis dar laukia savo išrinktojo

Undinėlė vis dar laukia savo išrinktojo

Pigus skrydis į Kopenhagą – puikus pasirinkimas

Danija didžiuojasi laimingiausios šalies titulu. Ne kiekviena valstybė gali pasigirti tokiu pasiekimu bei apdovanojimu, tad gal jau atėjo metas aplankyti ir vieną laimingiausių pasaulio miestų – Kopenhagą?

Į Kopenhagą apsimoka vykti dėl kelių pakankamai elementarių priežasčių. Pirma, čia nesudėtinga nei brangu atsidurti. Pigūs, o ne retai ir tiesiogiai skrydžiai prasideda visuose Lietuvos oro uostose. Antra, mieste užtenka ir pramogų, ir veiklos, o danų kuriamas jaukumo jausmas yra persmelkęs per visas miesto gatves.

Kopenhaga yra pakankamai nedidelė sostinė. Čia patogu keliauti pėstute, taip galima geriau pažinti miestą ir pamatyti vietines užeigas ar barus, kur mėgsta rinktis patys danai. Žmonių daug? Tada užsukite, nes kokybe nusivilti tikrai neteks.

Jei į Danijos sostinę išsiruošėt pirmą kartą, tai nebijokite pabūti tikru turistu ir po miestą pasivažinėti su ekskursijų autobusu. Jis leidžia susipažinti erdve bei pamatyti tam tikras miesto įžymybes, kurias vėliau bus galima aplankyti ir atidžiai apžiūrėti. Su miestu galima susipažinti ir pakankamai netradiciškai, tai keltas. Kelionė po nedidelius kanalus suteikia progą pažinti miestą iš šiek tiek kitokios perspektyvios, o tai be galo smagu.

Na, o jei esate be galo drąsūs, tai darykite taip, kaip elgiasi danai. Sėskite ant dviračio ir savo jėgomis ištirkite miestą. Apsilankykite populiariausiame ir labiausiai žinomiausiame pramogų parke ne tik Kopenhagoje, bet ir visoje Danijoje – Tivoli sodai. Visuomenei jie atidaryti 1843 metais. Sodus galimai pasiekti keliomis minutės pėsčiomis nuo Rotušės.

Nereikia pamiršti ir Kopenhagos simbolio – Mažosios undinėlės. Į Langelinje prieplauką turistai plūsta ne tik pasigrožėti vaizdais, bet ir susitikti su jau per šimtą metų perkopusia skulptūra. Ją sukurti įkvėpė Kristiano Anderseno pasaka apie undinę.

Mėgstate apsipirkti, tai didžiausia Kopenhagos prekybinė zona, esanti pačioje miesto širdyje Strøget turi būti jūsų tikslas. 100 metrų ilgio gatvė tęsiasi nuo Rotušės (Rådhuspladsen) iki Naujosios karališkosios aikštės (Kongens Nytorv). Pavadinimą gatvė įgijo 1800 m. Ji apima Nygade, Vimmelskaftet, Frederiksberggade, Østergade gatves bei Nytorv, Gammeltorv ir Amagertorv aikštes. Į Strøget užklysti verta ne tik dėl pirkinių, tačiau ir dėl keleto šioje srityje išsidėsčiusių turistinių objektų. O apie Kristianiją per daug kalbėti nereikia, ten atsidurti būtina.

Akivaizdu, kad į Danijos sostinę nuvykti apsimoka. Jie geba gyventi laimingai, o mums kartais ir šypsenų pritrūksta. Jei aplankė niūri nuotaika, ieškomi ir perkami aviabilietai ir skrendama į Kopenhagą 😉