Iš ko pagaminti prezervatyvai? Ką daryti jeigu aš alergiškas lateksui?

Iš ko pagaminti prezervatyvai? Ką daryti jeigu aš alergiškas lateksui?

Prezervatyvai – populiariausia apsisaugojimo priemonė nuo lytiškai plintančių ligų ir nepageidaujamo neštumo Lietuvoje ir Psaulyje. O kodėlgi, tiek daug metų prezervatryvai, nors taip sparčiai tobulėja viskas aplinkui, vis dar pirmauja ir niekas jų nepakeičia geresnėmis priemonėmis? Pagrindinė to priežastis, kad jie yra iki šiol Psaulyje patogiausia, sveikiausia ir patikimiausia apsaugos priemonė nuo nepageidaujamo neštumo ir užkerta kelią lytiškai plintančioms ligoms.

Šiais laikais sargiai yra labai skirtingi ir įvairūs. Prezervatyvai skiriasi savo formomis, medžiaga iš ko pagaminti, dydžiais, spalva, kvapais, funkcianalumu, plonumu, kaina ir t.t Be to, sargius galima nusipirkti labai įvairiose vietose, įskaitant ypač populiarėjančias prezervatyvų internetines parduotuves. Būtent internetinėse parduotuvėse labai didelis prezervatyvų pasirinkimas, todėl patartina žinoti pagrindines sargių savybes ir ką jos lemia prieš renkantis. Prezervatyvai internetu – itin šiuo metu populiarus pasirinkimas tarp jaunimo, nes ten jie gali surasti svarbiausios informacijos apie apsisaugojimo priemones, kaip išsirinkti, naudoti ir t.t

Medžiaga, iš kurios prezervatyvai pagaminti

Mums visiems gerai pažįstami sargiai yra gaminami iš latekso – natūralus kaučiuko lateksas yra kilęs iš atogrąžų kaučiukinių medžių skysčio. Lateksas yra plačiai paplitusi medžiaga visame pasalyje įvairiose srityse, naudojama ne tik prezervatyvams, bet ir guminėms pirštinėms, balionams, čiužiniams, drabužių gumytėms, sauskelnėms, vaikiškiems čiulptukams ir daugybei kitų buityje naudojamų priemonių gaminti. Neretai pasitaiko, kad žmonėms lateksas gali sukelti alergines reakcijas. Saugantis lateksiniais sargiais alergijos simptomai gali pasireikšti vienodai tiek vyrui, tiek moterims. Vertėtų pasitikrinti dėl alergijos lateksui, jeigu pasinaudojus prezervatyvais pastebėtumėte:

  • Jaučiate diskomfortą (perštėjimą, niežėjimą, deginimą) lytinių organų srityje.
  • Lytinių organų srityje atsiranda įvairaus pobūdžio bėrimai, paraudonavimai
  • Atsiranda ir kitoms alergijos rūšims būdingi simptomai – ašaroja akys, užgula nosis, trūksta oro.

alergija-lateksui-ka-daryti

Daugeliui žmonių lateksiniai prezervatyvai nesukelia jokio diskomforto ar nepatogumu, tačiau jeigu manote, kad Jūs arba Jūsų partnerė gali būti alergiška lateksui, siūlome rinktis prezervatyvus, pagamintus iš kitokių medžiagų. Paprastai prezervatyvai be latekso yra gaminami iš poliizopreno arba poliuretano, jie yra plonesni ir šiek tiek mažiau tamprūs nei įprasti prezervatyvai iš latekso, todėl pasirinkus tokius prezervatyvus, patariame papildomai naudotis lubrikantais.

Taip pat renkatnis lubrikantą reikia atkrepti dėmesį į jo savybes, kad jis būtų tinkamas naudoti su prezervatyvu.  Abiejų tipų prezervatyvų, tiek pagamintų iš latekso, tiek be jo, patikimumo lygis yra visiškai lygus, o tikimybė, kad sargiai suplyš labai menka. Lateksiniai ir poliizopreno ar poliuretano prezervatyvai savo išvaizda ir potyriais lytinio akto metu yra labai panašūs, taip pat galite pabandyti taip vadinamus, šiuo metu, ploniausius pasaulio prezervatyvus, kurie yra  pagaminti moderniausiomis technologijomis – Pasante Unique prezervatyvai. Taipogi reiktų pabrėžti, kad tokie prezevratyvai yra paprastai brangesni nei įprasti latekso sargiai.